chovateľská stanica in BLUE hamster

V našej chovateľskej stanice chováme škrečkov v menšom počte ,pretože sa snažíme odchovať a ochočiť na povahu čo najmilšie mláďatká.Tým máme väčší priestor na ochočovanie a zvykanie ich na ľudský pach,pohyb a domáce prostredie ( bežný ruch ).Mláďatká od nás odchádzajú plne ochočené a hlavne nehryzavé.
                                                   Škrečok - člen rodiny.


Ak ste niekedy rozmýšľali nad dom. zvieratkom pre svoje dieťa,alebo seba. Tak škrečok je naozaj ideálny. Ale treba brať na pamäť, že nie je živou náhradou za hračku pre deti.
Je malý čistotný a hlavne nenáročný na chov a príbytok. Aj keď majú svoje špecifické potreby a nároky,pri jejich zanedbaní sa to môže odzrkadliť na zdravý jedinca.Počas dňa vačšinu času prespí, pretože to je nočný tvor. Aj keď vlastním jednu samičku ktorá je nezmar aj cez deň :).


U škrečka s PP je vačšia záruka zdravia, vieme odkiaľ pochádza akých má predkov a ako je starý. Taktiež poznáme chovateľa
Naša chovateľská stanica je zameraná na zdravie, farbu, typ srsti a každopádne dobrú povahu, preto vyberáme pečlivo chovný pár.


Podmienky predaja

Chovateľská stanica in BLUE hamster nepredáva mláďatá osobám mladším ako 15 rokov, iba za doprovodu rodičov. Taktiež nepredávame ako krmivo pre plazy a vonkoncom nie do množiareň.!


Najvhodnejšie ubikácie v rozmeroch minimálne 60 x40 x40, klietka , plastový box a terárium. Nájdete aj v článkoch v sekcii, zaujmavé članky pre budúcich chovateľov.
Počas rezervácie udržujeme kontakt s budúcim majiteĺom, kde mu posielame foto a informáciu ako sa mláďa vyvíja. Pokiaľ už je v novom domove, vyžadujeme kontakt formou e-mailu a to foto pod dobu 3 mesiacov, kde vidíme ako mláďa rastie. ( ide o zabránenie, aby škrečok neskončil ako potrava a v množiarne.


Odber možný po štyroch týždňoch života a pri minimálnej váhe 60 gramov.


Budúci chovateľ si musí zajistiť prepravu sám, v prípade dohody sa vieme dohodnúť na strede miesta odberu v rámci Bratislavy, alebo vybaviť prepravu za príplatok. Je možnosť si objednať prepravu cez https://www.dopravadrobnychzvirat.cz/.Taktiež si treba priniesť plastovú nádobu na prepravu, pokiaľ nemáte možnosť vieme Vám ju zaobstarať za príplatok.


Dôvody zrušenia rezervácie: nie je žiadna komunikácia, majiteľ nesplnil podmienky ubytovania, množiareň, potrava, a nevhodné správanie,
Volný/á - mláďa je možnosť si zarezervovať

 Priebežná rezervácia - je možnosť rezervovať aj pre dlašieho záujemcu 

 Rezervácia - mláďa je zarezervované a je zložená záloha. Po dobu 14 dňoch záväzne nerezervujeme.          

Množiareň
Množiareň
v chovateľskej stanici
v chovateľskej stanici

Sme členovia v kluboch 

Dňa 20/05/2016 sme sa stali officiálne registrovanou chovateľskou stanicou pod číslo 168. V českom křeččom klube. 

Dňa 07/05/2016 sme sa stali oficiálne chovateľskou stanicou v Slovenskom klube chovateľou škrečkov.